HÄLSAN VALMENNUSTIIMI PALVELEE

Hälsa palvelee maantieteellisesti kattavasti koko Suomen alueella: Helsinki, Vantaa, Turku, Tampere, Kuopio, Hämeenlinna, Lahti, Jyväskylä, Joensuu, Lappeenranta, Vaasa, Oulu, Kokkola.
Palvelemme seuraavilla kielillä: suomi, ruotsi, englanti, saksa

”Hälsan hyvinvointiohjelma paransi selkeästi meidän työntekijöiden hyvinvointia sekä tiimikulttuuriamme. Henkilökohtaiset hyvinvointivalmennukset ja työyhteisötason workshopit auttoivat muutosten juurtumisessa työntekijöiden päivittäiseen tekemiseen. Ohjelman tuloksena saimme riskiryhmään kuuluvia mukaan elämäntapamuutokseen ja juurrutettua ennaltaehkäiseviä toimenpiteitä henkilöstön arkeen: säännöllinen ateriarytmi, työmatka- ja arkiliikunnan lisääntyminen. Työyhteisötasolla ohjelman aikana on kehitetty ihmisten johtamista mm. palautekulttuuri, palaverikäytänteet ja avainhenkilöiden roolien kehittäminen ovat johtaneet parempaan ilmapiiriin ja lisännyt vuorovaikutusta työntekijöiden välillä.”
Palaute valmennettavalta
”Esimiesvalmennusten paras anti on ollut avoin vuorovaikutus ja siten luottamuksen kasvaminen esimiesten keskuudessa. Esimiesvalmennuksen vuorovaikutteinen ja toiminnallinen valmennuspedagogiikka on tarjonnut jokaiselle esimiehelle sopivan tavan kasvaa ja kehittyä. Valmennus tarjosi hyvät eväät niin itsensä johtamiseen kuin lähiesimiesten johtamiskäytänteiden yhtenäistämiseen. Valmennuksen tulokulma itsensä johtamisen kautta oli erittäin onnistunut ja tykätty.”
Palaute valmennettavalta
”Hälsan Boost-valmennus tarjosi minulle arvokasta tukea itseni johtamiseen päivittäisessä tekemisessäni. Oman työni tavoitteiden kirkastaminen ja parempi ajanhallinta ovat auttaneet minua työn, vapaa-ajan ja levon tasapainon löytämiseen ja ovat siten tehostaneet työskentelyäni merkittävästi.”
Palaute valmennettavalta

VASTUUVALMENTAJAT JA AVAINHENKILÖT

Henri Karjula

Liikunta- ja terveystieteiden maisteri
Hyvinvointijohtaja

henri@halsa.fi
044 297 6594

Lari Karjula

Lääketieteen lisensiaatti
Kehitysjohtaja

lari@halsa.fi
050 352 9331

Janne Karjula

Kauppatieteiden maisteri
Toimitusjohtaja

janne@halsa.fi
045 631 4322

Lauri Laherto

Liikuntatieteiden maisteri, liikunnanohjaaja
Hyvinvointivalmentaja

lauri@halsa.fi

Pasi Kouva

MBA, Business Coach
Esimiesvalmentaja

pasi@halsa.fi

Eeva Tikkanen

Työnohjaaja, kasvatustieteiden maisteri
Esimiesvalmentaja

eeva@halsa.fi
044 554 7194

Anne-Maria "Anski" Lehtinen

Esimiesvalmentaja, coach

anski@halsa.fi

Elisa Nissinen

Esimiesvalmentaja

elisa@halsa.fi

Johanna Olsson

Esimiesvalmentaja

johanna.olsson@halsa.fi

Riikka Wirpi

Työyhteisösovittelija
Hyvinvointivalmentaja

riikka@halsa.fi

Sanna Vähänen

Esimiesvalmentaja, työyhteisövalmentaja ja Life Coach

sanna@halsa.fi

Peter Virkalahti

Tradenomi
Myynti

peter@halsa.fi

Annastiina Piippo

Personal trainer
Hyvinvointivalmentaja

annastiina@halsa.fi

APUVALMENTAJAT JA YHTEISTYÖVALMENTAJAT

Mari Inkinen

Terveystieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

mari@halsa.fi
045 220 2282

Johanna Väänänen

PT, jooga- ja pilatesopettaja, urheiluravitsemus
Hyvinvointivalmentaja

johanna@halsa.fi

Moona Myllyaho

Liikuntatieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

moona@halsa.fi

Heikki Vuojakoski

Työnohjaaja, MBA
Esimiesvalmentaja

Sirpa "Sipi" Korkatti

Esimiesvalmentaja

sirpa@halsa.fi

Laura Toivola

Elintarviketieteiden maisteri, kehonpainoharjoittelun ohjaaja
Ravitsemusasiantuntija

Teija Autio

Pilatesohjaaja, stressinhallinta

Maria Koroma-Hintikka

Filosofian kandidaatti, henkilöstöjohtaminen
Esimiesvalmentaja

Jaakko Laitila

Liikuntatieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

jaakko@halsa.fi

Salli Tommola

Liikuntatieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

salli@halsa.fi

Tiia Kantanen

Liikunnanohjaaja AMK
Hyvinvointivalmentaja

Mari Mäenpää

Terveystieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

mari.maenpaa@halsa.fi

Marika Haag

PT, joogaopettaja, tradenomi

marika@halsa.fi

Noora Kenttämaa

PT, tradenomi
Hyvinvointivalmentaja

noora@halsa.fi

Sari Kontra

Kasvatustieteiden maisteri
(vanhempainvapaalla)
sari@halsa.fi

Henni Hietala

Liikuntatieteiden maisteri, fysioterapeutti

henni@halsa.fi

Katja Kujala

Liikunnanohjaaja

katja@halsa.fi

Hanna-Maaria Tumelius

Fysioterapeutti, PT
Hyvinvointivalmentaja

hanna-maaria@halsa.fi

Kati Huovinen

Työnohjaaja, psykiatrinen sairaanhoitaja
Esimiesvalmentaja

kati@halsa.fi

Saara Sotikov

Terveydenhoitaja
Hyvinvointivalmentaja

saara@halsa.fi

Anu Tevanlinna

Psykologi
Työhyvinvointivalmentaja

Elena Kozharskaya

Liikuntatieteiden maisteri, terveystieteiden kandidaatti, tradenomi
Hyvinvointivalmentaja

elena@halsa.fi

Anne Ruuskanen

Ravintovalmentaja
Psyykkinen painonhallintavalmentaja

anne@halsa.fi

Emmi Ristimäki

Kasvatustieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

Marita Haapasalo

Kasvatustieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

marita@halsa.fi

Jenni Höylänen

Kasvatustieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

jenni@halsa.fi