Hälsa tiimikuva

HÄLSAN VALMENNUSTIIMI PALVELEE

Hälsa palvelee maantieteellisesti kattavasti koko Suomen alueella: Helsinki, Vantaa, Turku, Tampere, Kuopio, Hämeenlinna, Lahti, Jyväskylä, Joensuu, Lappeenranta, Vaasa, Oulu.
Palvelemme seuraavilla kielillä: suomi, ruotsi, englanti, saksa

”Hälsan hyvinvointiohjelma paransi selkeästi meidän työntekijöiden hyvinvointia sekä tiimikulttuuriamme. Henkilökohtaiset hyvinvointivalmennukset ja työyhteisötason workshopit auttoivat muutosten juurtumisessa työntekijöiden päivittäiseen tekemiseen. Ohjelman tuloksena saimme riskiryhmään kuuluvia mukaan elämäntapamuutokseen ja juurrutettua ennaltaehkäiseviä toimenpiteitä henkilöstön arkeen: säännöllinen ateriarytmi, työmatka- ja arkiliikunnan lisääntyminen. Työyhteisötasolla ohjelman aikana on kehitetty ihmisten johtamista mm. palautekulttuuri, palaverikäytänteet ja avainhenkilöiden roolien kehittäminen ovat johtaneet parempaan ilmapiiriin ja lisännyt vuorovaikutusta työntekijöiden välillä.”
Palaute valmennettavalta
”Esimiesvalmennusten paras anti on ollut avoin vuorovaikutus ja siten luottamuksen kasvaminen esimiesten keskuudessa. Esimiesvalmennuksen vuorovaikutteinen ja toiminnallinen valmennuspedagogiikka on tarjonnut jokaiselle esimiehelle sopivan tavan kasvaa ja kehittyä. Valmennus tarjosi hyvät eväät niin itsensä johtamiseen kuin lähiesimiesten johtamiskäytänteiden yhtenäistämiseen. Valmennuksen tulokulma itsensä johtamisen kautta oli erittäin onnistunut ja tykätty.”
Palaute valmennettavalta
”Hälsan Boost-valmennus tarjosi minulle arvokasta tukea itseni johtamiseen päivittäisessä tekemisessäni. Oman työni tavoitteiden kirkastaminen ja parempi ajanhallinta ovat auttaneet minua työn, vapaa-ajan ja levon tasapainon löytämiseen ja ovat siten tehostaneet työskentelyäni merkittävästi.”
Palaute valmennettavalta
Henri Karjula

Henri Karjula

Liikunta- ja terveystieteiden maisteri
Hyvinvointijohtaja

henri@halsa.fi
044 297 6594

Lari Karjula

Lari Karjula

Lääkeetieteen kandidaatti
Kehitysjohtaja

lari@halsa.fi
050 352 9331

Janne Karjula

Janne Karjula

Kauppatieteiden maisteri
Toimitusjohtaja

janne@halsa.fi
045 631 4322

Mari Inkinen

Mari Inkinen

Terveystieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

mari@halsa.fi
045 220 2282

Pasi Kouva

Pasi Kouva

MBA, Business Coach
Esimiesvalmentaja

pasi@halsa.fi

TikkanenEeva

Eeva Tikkanen

Työnohjaaja, kasvatustieteiden maisteri
Esimiesvalmentaja

eeva@halsa.fi
044 554 7194

Lauri Laherto

Lauri Laherto

Liikuntatieteiden maisteri, liikunnanohjaaja
Hyvinvointivalmentaja

lauri@halsa.fi

VaananenJohanna

Johanna Väänänen

PT, jooga- ja pilatesopettaja, urheiluravitsemus
Hyvinvointivalmentaja

johanna@halsa.fi

Moona Myllyaho

Moona Myllyaho

Liikuntatieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

moona@halsa.fi

Heikki Vuojakoski

Heikki Vuojakoski

Työnohjaaja, MBA
Esimiesvalmentaja

heikki@halsa.fi

Maria Koroma-Hintikka

Maria Koroma-Hintikka

Filosofian kandidaatti, henkilöstöjohtaminen
Esimiesvalmentaja

maria@halsa.fi

Jouko Mikkola

Jouko Mikkola

Mentaalivalmentaja

jouko@halsa.fi

Laura Toivola

Laura Toivola

Elintarviketieteiden maisteri, kehonpainoharjoittelun ohjaaja
Ravitsemusasiantuntija

laura@halsa.fi

Teija Autio

Teija Autio

Pilatesohjaaja, stressinhallinta

teija@halsa.fi

Hälsa valmentaja - Terveystieteiden kandidaatti Sanna Surakka

Sanna Surakka

Terveystieteiden kandidaatti
Hyvinvointivalmentaja

sanna@halsa.fi

Jaakko Laitila

Jaakko Laitila

Liikuntatieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

jaakko@halsa.fi

Salli Tommola

Salli Tommola

Liikuntatieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

salli@halsa.fi

Tiia Kantanen

Tiia Kantanen

Liikunnanohjaaja AMK
Hyvinvointivalmentaja

tiia@halsa.fi

Mari Mäenpää

Mari Mäenpää

Terveystieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

mari.maenpaa@halsa.fi

Marika Haag

Marika Haag

PT, joogaopettaja, tradenomi

marika@halsa.fi

Noora Kenttämää

Noora Kenttämaa

PT, tradenomi
Hyvinvointivalmentaja

noora@halsa.fi

Sari Kontra

Sari Kontra

Kasvatustieteiden maisteri
(vanhempainvapaalla)
sari@halsa.fi

Henni Hietala

Henni Hietala

Liikuntatieteiden maisteri, fysioterapeutti

henni@halsa.fi

Katja Kujala

Katja Kujala

Liikunnanohjaaja

katja@halsa.fi

AnneRuuskanen

Anne Ruuskanen

Ravintovalmentaja
Psyykkinen painonhallintavalmentaja

anne@halsa.fi

Jouni Kuivalainen

Jouni Kuivalainen

Terveystieteiden kandidaatti, liikuntalääketiede

jouni@halsa.fi

Marianna Suonpää

Marianna Suonpää

Terveystieteiden maisteri

marianna@halsa.fi

Hanna-Maaria Tumelius

Hanna-Maaria Tumelius

Fysioterapeutti, PT
Hyvinvointivalmentaja

hanna-maaria@halsa.fi

Kati Huovinen

Kati Huovinen

Työnohjaaja, psykiatrinen sairaanhoitaja
Esimiesvalmentaja

kati@halsa.fi

Jesse Kaarna

Jesse Kaarna

Liikuntatieteiden maisteri, fysioterapeutti

jesse@halsa.fi

Hanna-Maaria Tumelius

Johanna Olsson

Työnohjaaja
Esimiesvalmentaja

johanna.olsson@halsa.fi

Hanna-Maaria Tumelius

Elena Kozharskaya

Liikuntatieteiden maisteri
Hyvinvointivalmentaja

elena@halsa.fi

Hanna-Maaria Tumelius

Anu Tevanlinna

Psykologi
Työhyvinvointivalmentaja